Dille & Kamille moderniseert winkelprocessen
Persbericht
9 juni 2026
Miranda van Tellingen

De uitdaging: verouderde hardware remt innovatie
De bestaande mobiele apparatuur bood onvoldoende ondersteuning voor moderne retailprocessen. Nieuwe toepassingen zoals mobiele betalingen, realtime voorraadinformatie en centraal devicebeheer stelden hogere eisen aan zowel hardware als software.
Dille & Kamille liep daarbij tegen verschillende uitdagingen aan:
- Verouderde PDA's met beperkte functionaliteit
- Geen ondersteuning voor Pay on Glass-oplossingen
- Beperkte controle over applicatie-updates
- Geen centraal beheer van devices
- Onvoldoende ondersteuning voor toekomstige groei
De behoefte aan een schaalbare en beheersbare mobiele infrastructuur werd steeds groter. Tegelijkertijd wilde de retailer voorkomen dat IT-beheer een rem zou vormen op verdere groei en innovatie.

Onze oplossing: De Zebra TC22 en slimme software-integratie
Samen met Dille & Kamille analyseerde Reverse IT de dagelijkse winkelprocessen en de eisen voor toekomstige groei. Op basis daarvan werd gekozen voor de Zebra TC22, een robuuste enterprise-handheld die speciaal ontwikkeld is voor retailomgevingen.
De handhelds worden ingezet voor uiteenlopende processen op de winkelvloer:
- Realtime voorraadbeheer: Direct inzicht in de voorraden, gewoon vanuit het gangpad.
- Schapcontrole en bestellen: Direct gekoppeld aan de native POS-applicatie van Dille & Kamille.
- Mobiel afrekenen (Android Tap to Pay): De handhelds ook als mobiel pinapparaat via de Adyen-paymentapp.
- SOTI MobiControl voor Mobile Device Management: Alle devices worden beheerd via MDM. Hierdoor kunnen configuraties, updates en beveiligingsinstellingen centraal worden uitgerold en beheerd.
"Tijdens piekmomenten willen we klanten sneller helpen zonder extra druk op de vaste kassa's," zegt Michel Hoeijmakers van Dille & Kamille. "Met deze oplossing kunnen medewerkers klanten direct op de winkelvloer ondersteunen én laten afrekenen. Tegelijkertijd beschikken we over moderne, veilig beheerde devices die klaar zijn voor de toekomst."

Geen omkijken naar beheer dankzij MDM
Bij Reverse IT geloven we dat hardware pas écht werkt als het beheer eromheen vlekkeloos is ingericht. Daarom hebben we de complete mobiele vloot van Dille & Kamille ondergebracht in een centraal Mobile Device Management (MDM) systeem. Wij richten het in, zodat de IT-afdeling van Dille & Kamille er geen omkijken naar heeft.
Wat betekent dit in de praktijk?
- Zero-touch deployment: Wij leveren de apparaten volledig voor geconfigureerd aan. In de winkel is het een kwestie van uitpakken, aanzetten en aan de slag.
- Centrale updates zonder downtime: Updates en security-patches (zoals voor de betaalapplicatie) rollen we centraal en gefaseerd uit, zonder dat de winkel hier last van heeft.
- Continuïteit en veiligheid: Alle apparaten voldoen aan de strengste security-eisen en we bewaken proactief de levensduur. Dat zorgt voor een lagere Total Cost of Ownership (TCO).

Een toekomstbestendige winkelvloer
Met de implementatie van Zebra-handhelds en centraal devicebeheer beschikt Dille & Kamille over een moderne retailomgeving die meegroeit met de organisatie. Medewerkers kunnen efficiënter werken, klanten sneller helpen en nieuwe functionaliteiten kunnen eenvoudig worden toegevoegd.
Het resultaat van de samenwerking is maximale uptime op de winkelvloer. Medewerkers werken met snelle en betrouwbare apparatuur, terwijl klanten profiteren van een soepelere winkelervaring. En wanneer Dille & Kamille nieuwe vestigingen opent, kan het devicebeheer eenvoudig worden opgeschaald. Lees hier het volledige persbericht voor meer informatie.
Zo ontzorgt Reverse IT haar klanten volledig op het gebied van mobiele technologie, zodat organisaties zich kunnen richten op hun kernactiviteiten.
Hoe helpt Reverse IT Dille & Kamille bij het verkorten van wachtrijen?
Reverse IT heeft de winkels van Dille & Kamille uitgerust met Zebra TC22-handhelds die Android Tap to Pay ondersteunen. Hierdoor kunnen winkelmedewerkers klanten direct op de winkelvloer adviseren én veilig laten afrekenen, wat de druk op de vaste kassa's aanzienlijk verlaagt.
Wat houdt het centrale devicebeheer (MDM) van Reverse IT in?
Met Mobile Device Management (MDM) beheren, beveiligen en updaten we alle mobiele apparaten binnen een organisatie vanaf één centrale plek. Voor Dille & Kamille betekent dit dat nieuwe apparaten speelklaar (zero-touch) worden geleverd en dat updates automatisch worden uitgevoerd zonder dat het winkelproces stilvalt.
Waarom is het vervangen van verouderde winkel-PDA's noodzakelijk?
Oude handhelds en PDA's ontvangen vaak geen software- en beveiligingsupdates meer, wat een risico vormt voor de databeveiliging. Daarnaast missen ze de rekenkracht en functies die nodig zijn voor moderne retail-apps, zoals mobiele kassasystemen en realtime voorraadkoppelingen.
Waarom gebruiken retailers handheld computers?
Handhelds ondersteunen processen zoals voorraadbeheer, inventarisaties, prijscontroles, orderverwerking en klantondersteuning. Ze verhogen de efficiëntie op de winkelvloer en verbeteren de klantervaring.
Wat zijn de voordelen van Zebra TC22-handhelds?
De Zebra TC22 combineert enterprise-functionaliteit met gebruiksgemak. Het apparaat ondersteunt moderne retailapplicaties, mobiel betalen, realtime dataverwerking en centraal beheer via Mobile Device Management.
Ook je winkelprocessen moderniseren?
Wil je meer weten over retail handhelds, Mobile Device Management of centraal devicebeheer voor je organisatie? Neem contact op met Reverse IT en ontdek hoe wij je processen toekomstbestendig maken.